Spausdinti

5 svarbiausi patarimai siunčiantiems kalėdines dovanas paštu

 

 

Nedelskite!

Laiškus, atvirlaiškius ir siuntinius rekomenduojame išsiųsti kuo anksčiau:

- jeigu siunčiate Lietuvoje, pašto siuntą išsiųskite ne vėliau kaip iki gruodžio 16 dienos;

- jeigu siunčiate į užsienį, pašto siuntą išsiųskite likus ne mažiau kaip dviem savaitėms iki Kalėdų.

Kuo anksčiau išsiųsite laiškus, atvirlaiškius ir siuntinius, tuo būsite tikresni, kad jie iki Kalėdų spės pasiekti adresatus.

 

 

 

Tvirtai supakuokite pašto siuntą.

Transportavimo metu ar dėl įvairių išorės veiksnių siunta gali būti pažeista. Incidentų bus išvengta, pasirinkus tinkamą pašto siuntos pakuotę ir kruopščiai, tvirtai siuntą supakavus, ypač siunčiamus dužius daiktus.

Išsamių ir naudingų siuntų pakavimo patarimų rasite ČIA.

 

 

 

Taisyklingai adresuokite pašto siuntą.

Ant siunčiamų laiškų ir pašto siuntų itin svarbu įskaitomai užrašyti gavėją ir tikslų jo adresą. Būtina nurodyti ne tik gavėjo vardą, pavardę, gatvę, namo ir buto numerius, bet nepamiršti parašyti ir miesto, kaimo ir savivaldybės, kur vietovė randasi, pavadinimą bei pašto kodą.

Taisyklingo siuntų adresavimo pavyzdžių rasite ČIA.

 

 

 

Pašto siuntas registruokite ir apdrauskite.

Tiek Lietuvoje, tiek į užsienį siunčiamas pašto siuntas registruokite.

Registruotoji pašto siunta gavėjui bus įteikiama tik asmeniškai („į rankas“), o siuntos judėjimo kelią galėsite stebėti elektroninėje Lietuvos pašto siuntų paieškos sistemoje.

Siunčiamas siuntas rekomenduojame įvertini (apdrausti), ypač jei siunčiama vertingų daiktų. Priminsime, kad monetas, banknotus, vertybinius popierius ar kelionės čekius, juvelyrinius dirbinius ir papuošalus, brangakmenius galima siųsti tik įvertintosiomis (apdraustosiomis) siuntomis ir tik į tas šalis, į kurias leidžiama tokių daiktų įvežti. Daugiau apie pašto siuntų registravimą ir įvertinimą skaitykite ČIA.

 

 

 

Nesiųskite paštu draudžiamų daiktų.

Rinkdamiesi dovanas, kurios bus siunčiamos paštu, patikrinkite, ar tai nėra draudžiam siųsti daiktai. Taip pat papildomai pasidomėkite, kokius ribojimus taiko šalis, į kurią siunčiate pašto siuntą.

Draudžiamų siųsti daiktų sąrašą bei pagal atskiras užsienio šalis pašto siuntos taikomus ribojimus galima rasti ČIA.

 

 

Taip pat verta žinoti!

  • Nuo gruodžio 1 dienos Lietuvos pašto Kontaktų centras dirba ilgiau, todėl į Jūsų skambučius ir užklausas, paskambinus informacine linija 8 700 55 400, atsakoma – nuo 8 iki 19 valandos, o šeštadieniais – nuo 9 iki 16 valandos.
  • Didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje esančių paštų darbo laikas nuo gruodžio 1 dienos gyventojų patogumui buvo pavėlintas.  Paštų, kuriuose pavėlintas darbo laikas, sąrašą rasite ČIA.