Į Šiaulius atvyko pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas

2018-07-04

„Šie metai ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Tokiomis ypatingomis progomis Lietuvos paštas kviečia Jus iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą, kuriame iš mažų dalelių – 10 000-čių pašto ženklų – įžvelgsite vieno iškiliausio mūsų Valstybės kūrėjo – dr. J. Basanavičiaus – atvaizdą. Šis paveikslas yra pripažintas Lietuvos rekordu! Itin džiugu, kad  šį meno kūrinį turime progą Jums pristatyti Lietuvos Valstybės dienos – Liepos 6-osios – išvakarėse“, – šiandien Šiaulių centriniame pašte vykusiame pašto mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Kauno regiono vadovas Robertas Globys. 

„Dėkoju Lietuvos paštui už puikią iniciatyvą – nuo šiandien visą mėnesį Šiauliai galės vadintis jau penkių signatarų miestu. Iš tiesų, 100-mečio sukaktis yra puiki proga prisiminti valstybės kūrimo pradžią, tarsi iš naujo susipažinti su žmonėmis, kurių patriotiškumas ir drąsa, matyt, buvo pralenkę laikmetį. Šiauliai rodo didžiulę pagarbą mūsų mieste užaugusiems signatarams Mykolui Biržiškai, Jonui Vileišiui, Steponui Kairiui ir Alfonsui Petruliui. Jų garbei žaliuoja ąžuolai Signatarų alėjoje, jų atminimo ženklus galima rasti ir Juliaus Janonio gimnazijoje. Dabar šiauliečiai turės progą pasimatyti ir su signataru Jonu Basanavičiumi. Tai tikrai puiki dovana Šiauliams Valstybės dienos išvakarėse“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

 

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą... Būdama maža sykį spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar – pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija“, – pasakojo menininkė J. Vaitkutė.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Telšių į Šiaulius atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje, Klaipėdoje, Tauragėje, o vėliau pasuks Panevėžio kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius taip pat keliaus Utenos kryptimi, o galiausiai savo kelionę baigs ten, kur pradėjo – sostinėje.

Šiemet po Valstybės šimtmetį švenčiančią šalį keliaujanti pašto ženklų mozaika yra viena iš atkurtosios Valstybės šimtmečiui bei 2018-aisiais minėsimo Lietuvos pašto gyvavimo 100 metų sukakčiai skirtų iniciatyvų. Svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, žymintiems kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą, įamžinti yra leidžiami pašto ženklai, vyksta kiti renginiai.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: