Į Telšius atvyko pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas

2018-05-21

„Šiemet ir atkurta Lietuvos valstybė, ir Lietuvos paštas mini 100 metų gyvavimo sukaktį. Šiomis ypatingomis progomis Lietuvos paštas kviečia Telšių gyventojus iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą – iš gausybės pašto ženklų sudėtą vieno iš iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų dr. J. Basanavičiaus atvaizdą. Džiaugiamės, kad Telšiai sulaukė iš pašto ženklų „atgimusio“ tautos patriarcho, tęsiančio kelionę po šimtametę mūsų šalį“, – šiandien Telšių centriniame pašte vykusiame pašto ženklų mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Šiaulių regiono vadovas Vaidas Rutkauskas.   

 

 

„Žemaitijos sostinė džiaugsmingai pasitinka unikalų, pašto ženklų paveiksle įamžintą tautos patriarchą. Moderni Lietuvos valstybė 1918 m. buvo kuriama remiantis visų piliečių lygybės, laisvės ir gerovės principais, tuomet pirmą kartą Lietuvos istorijoje visi šalies gyventojai, apsisprendę būti laisvi, tapo savo valstybės kūrėjais. Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai: ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per Šimtmetį, kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam – antrajam Šimtmečiui“, – kalbėjo Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas.

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą... Būdama maža sykį spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar – pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija“, – pasakojo menininkė J. Vaitkutė.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Tauragės į Telšius atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Klaipėdoje, o vėliau pasuks Šiaulių kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius taip pat keliaus Panevėžio ir Utenos kryptimis.

Šiemet po Valstybės šimtmetį švenčiančią šalį keliaujanti pašto ženklų mozaika yra viena iš atkurtosios Valstybės šimtmečiui bei 2018-aisiais minėsimo Lietuvos pašto gyvavimo 100 metų sukakčiai skirtų iniciatyvų. Atkurtosios Valstybės šimtmečio proga Lietuvos paštas didžiausiuose šalies paštuose nemokamai dalino organizuoto piešinių konkurso „Susieti žmones, suburti šalį“ nugalėtojų atvirlaiškius. Be to, svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, žymintiems kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą, įamžinti yra leidžiami pašto ženklai, vyksta filatelinės parodos ir kiti renginiai.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: