Išleidžiamas pašto ženklas šiuolaikinei lietuvių fotografijai

2020-09-24

Penktadienį, rugsėjo 25 dieną, Lietuvos paštas išleis Liudviko Selmistraičio kurtą pašto ženklą „Šiuolaikinis lietuvių menas. Fotografija“. Pašto ženklo nominalas – 0,84 Eur, tiražas – 40 000 vnt. Kartu su pašto ženklu bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8, rugsėjo 25 d, penktadienį.

Vitas Luckus (1943–1987 m.) dažnai pristatomas kaip konceptualiosios fotografijos pradininkas Lietuvoje. Fotografuoti jis pradėjo vos 13 metų, po trijų metų jau dalyvavo parodose. Nuo pat pradžių buvo aktyvus – dirbo keliuose žurnaluose, kūrė reklamas, priklausė Kauno fotografų klubui, Lietuvos fotomenininkų sąjungai. Labiausiai šį menininką garsina ne darbų gausa, bet jo paties tiek kaip asmenybės, tiek kaip kūrėjo savitumas. Jis puikiai suderino reportažinę fotografiją ir meninius ieškojimus. Fotografas fiksavo sau artimą aplinką – valstiečius, gatvės praeivius, mėgo eksperimentuoti. Menininko išskirtinumą papildo ne ką mažiau netikėta jo gyvenimo pabaiga – buitinio konflikto metu peiliu nudūręs žurnalistą Bronių Krakauską, iššoko per ketvirto aukšto langą ir žuvo.

Pašto ženkle įamžinta viena iš V. Luckaus ciklo „Pantomima“ nuotraukų. Šį ciklą menininkas sukūrė 1968 – 1972 metais, bendradarbiaudamas su Modrio Tenisono pantomimos trupe. Tai režisuotų, dramatiškų, ekspresyvios formos, neretai simboliškų fotografijų serija – tarsi priešingybė reportažiniu būdu tuo pačiu laikotarpiu fiksuotoms tikro gyvenimo akimirkoms.

Pašto ženklai tema „Šiuolaikinis lietuvių menas“ leidžiami kasmet nuo 2015 m. Nuo to laiko jau yra išleisti pašto ženklai madai, grafikai, skulptūrai, tapybai.

Per metus valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: