„Jusaičių žirgynas“ įamžintas asmeniniame pašto ženkle

2020-12-02

Šiaulių rajone esantis „Jusaičių žirgynas“ – vienas iš nedaugelio tokių Lietuvoje. Į čia organizuojamas varžybas susirenka geriausi šalies raiteliai, šeimininkai žavi savo svetingumu ir noru supažindinti su žirgais kuo daugiau žmonių, čia veisiami kažkada prie išnykimo ribos buvę trakėnų žirgai. Nuo šiol žirgynas išsiskirs ir jam skirtu asmeniniu pašto ženklu.

Žirgyno užsakymu, gruodžio 2 dieną Lietuvos paštas išleidžia Dariaus Linkevičiaus kurtą pašto ženklą „Jusaičių žirgynas“. Pašto ženklo nominalas yra simbolinis – 0,39 Eur, tiražas – 1000 vnt.

„Žirgyno veiklą pradėjome iš idėjos, be jokių ambicingų tikslų – tiesiog turėjome didelį norą, kad kuo daugiau žmonių pažintų žirgus, gyvai juos pamatytų, pabūtų gamtoje. Per dvidešimt veiklos metų pavyko pasiekti šiek tiek daugiau – žirgais sudominome ne tik aplinkinių gyvenviečių jaunimą, bet ir subūrėme žirgų sporto entuziastų bendruomenę. Lygiai taip pat su pašto ženklu. Tai yra graži idėja, išskirtinė reprezentacinė priemonė, kuria nudžiuginsime partnerius, konkūrų dalyvius. Be to, tarp pašto ir arklių galima įžvelgti ryšį – juk kažkada arkliai buvo nepamainoma pašto dalis, leidžianti gyventojams pristatyti taip laukiamus laiškus“, – sako „Jusaičių žirgyno“ įkūrėjas Rimas Bajorinas.

Pašto ženkle pavaizduotas žirgyno logotipas, kuriame atsispindi pagrindiniai jo simboliai – tai, kas šiame žirgyne ypatinga. Ženklo centre – trakėnų žirgai ir jų simboliu laikomi septyniašakiai briedžio ragai. Trakėnai yra viena seniausių žirgų veislių. Ji išvesta 1732 metais Prūsijoje, visai netoli Lietuvos įkurtame Trakėnų dvare. Iki Antrojo pasaulinio karo veislė buvo išpuoselėta, žirgai gyvena puikiomis sąlygomis, turėjo didelę laisvę. Karo metu, prieš rusams užimant vokiečių žemes, žirgynas bandytas išgelbėti – žirgai buvo išvaryti per Vyslos įlanką, tačiau didžioji jų dalis buvo subombarduota. Iš tūkstančių žirgų išgyveno vos 600 kumelių ir 50 eržilų. Lietuvoje yra tik du žirgynai, kuriuose veisiami šios veislės žirgai, „Jusaičių žirgynas“ – vienas iš jų. „Žirgas mums yra jėgos, vikrumo ir elegancijos simbolis. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokios ypatingos žirgų veislės puoselėjimo“, – sako R. Bajorinas.

Dar vienas svarbus simbolis pašto ženkle – tai ąžuolo lapai. „Jusaičių žirgyno“ sodybos centre auga 600-700 metų senumo ąžuolas, netoliese – ir keliais šimtais metų jaunesnis dar vienas ąžuolais, kaip žirgyno šeimininkas juokauja, didžiojo jaunėlis brolis. R. Bajorinas pasakoja, kad sodyba nuo pat pradžių sužavėjo savo nuostabia aplinka, gražia gamta aplink. Dabar ji dar labiau išpuoselėta, galima susipažinti ne tik su žirgais, bet ir danieliais. Šalia pašto ženklo žirgyno šeimininkai norėtų išleisti ir specialų voką, kuriame atsispindėtų žirgyno gamtos grožis.

Lietuvos paštas iki šiol yra išleidęs 10 asmeninių pašto ženklų, tarp kurių ženklai skirti VU fiziko dienai, Kauno klinikoms, sūrio namams „Džiugas“. Užsisakyti asmeninį pašto ženklą gali visi norintys. Pašto ženklai pagaminami per tris mėnesius, mažiausias tiražas – 1000 vnt. Plačiau apie asmeninius pašto ženklus galima sužinoti čia.

Buvo naudinga? Dalinkitės: