Spausdinti

Laikinai keisis tarptautinių pašto siuntų pristatymo trukmė

2017-07-10

Lietuvos paštas informuoja, kad nuo liepos 14 dienos iki rugpjūčio 18 dienos, kol vyks Vilniaus oro uosto rekonstrukcija ir nebus vykdoma aviacinė veikla, į kai kurias užsienio šalis pašto siuntų pristatymas gali trukti ilgiau.

„Iš anksto ruošdamiesi laikinam Vilniaus oro uosto uždarymui ir glaudžiai bendradarbiaudami su aviakompanijomis, esame perdėlioję tarptautinių pašto siuntų transportavimo maršrutus, kad pereinamuoju laikotarpiu būtų užtikrintas sklandus pašto darbas. Dalis pašto siuntų į užsienį bus skraidinamos per Kauno oro uostą, dalis – per kaimyninių šalių bei kitus tranzitinius oro uostus.

Vis dėlto, atsižvelgiant į tai, kad per Vilniaus oro uostą yra transportuojama daugiausia krovinių, kol pagrindiniai šalies vartai bus uždaryti, į kai kurias Europos ir pasaulio šalis siunčiamų pašto siuntų pristatymas gali užtrukti šiek tiek ilgiau. Klientų atsiprašome už galimus laikinus nepatogumus“, – teigė Lietuvos pašto Operacijų direktorius Algirdas Šimonis.

Iš Lietuvos svetur siunčiamų pašto siuntų pristatymas priklausys nuo logistikos išvystymo regione. Pasak A. Šimonio, į dalį užsienio šalių pašto siuntų transportavimo terminai nesikeis, tačiau į kai kurias Europos ir Azijos šalis gali prailgėti iki 4 dienų, į Amerikos žemyną siunčiamų pašto siuntų pristatymo terminas  ilgės nuo 1 iki 3 dienų, į Afrikos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis – 2 dienas.

Kiekvienos šalies pašto operatorius yra atsakingas už siunčiamų pašto siuntų perdavimą kitai šaliai. Atsižvelgiant į tai, kad pagrindiniai Lietuvos oro vartai laikinai bus uždaryti, laiškai ir siuntiniai atvykstantys į Lietuvą iš užsienio taip pat gali pasiekti gavėjus kiek vėliau nei įprasta.

Taip pat Lietuvos paštas primena, kad pašto siuntų pristatymo trukmei įtakos gali turėti ir kiti veiksniai. Tarptautinės pašto korespondencijos ir siuntinių, ypač ne iš Europos Sąjungos šalių, siunčiamų siuntų ilgesnę pristatymo trukmę dažniausiai lemia adresavimo ir dokumentacijos, būtinos pašto siuntų deklaravimui, pateikimo klaidos. Pašto siuntos gavėjų nepasiekia, jei jose yra aptinkama draudžiamų siųsti daiktų.

Siuntų kelionę dažnai prailgina ir oro sąlygos, kuomet dėl audrų ar gausaus kritulių kelio transportavimas tampa apribotas. Lemtingomis tampa ir nenumatytos aplinkybės tokios, kaip streikuojantys oro uostų ar užsienio šalies paštų darbuotojai.

 

 

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas