Lietuvos paštas įspėja būti budriems: įmonės vardu siunčiami apgaulingi pranešimai

2021-10-23

Lietuvos paštas informuoja klientus, kad šį savaitgalį pastebėta situacija, kuomet įmonės vardu siunčiamos trumposios žinutės bei el. laiškai, kuriuose informuojama apie neva sulaikytą siuntą ir reikalingą atnaujinti informaciją. Pranešime pateikiama aktyvi nuoroda, kurią kviečiama paspausti. Pranešimų pavyzdžius galima pamatyti prisegtoje nuotraukoje. Lietuvos paštas įspėja, kad šie pranešimai yra apgaulė.

„Primename klientams gavus įtartiną žinutę ar laišką jokiu būdu nespausti turinyje esančių nuorodų. Pastaruoju metu matome suaktyvėjusį apgaulingo turinio siuntimą. Todėl raginame klientus būti itin atidiems, kad nenukentėtų nuo sukčių. Savo ruožtu visuomet perduodame tokią informaciją atsakingoms institucijoms“, – teigia Lietuvos pašto komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė.

Bendrovė primena, kad visą informaciją apie savo siuntas klientai gali sekti Lietuvos pašto internetiniame puslapyje arba prisijungę prie savo paskyros Lietuvos pašto savitarnoje. Gavus laišką ar žinutę, būtina visuomet patikrinti, iš kokio el. pašto ar numerio siunčiama informacija. Lietuvos pašto siunčiami laiškai iš adreso, kuris baigiasi post.lt, trumposios žinutės – LP_EXPRESS arba LPASTAS.

Atkreipiame dėmesį, kad sukčiai gali nurodyti bet kokį siuntėjo vardą – tai gali būti ir aukščiau nurodyti pavadinimai. Išmanieji telefonai grupuoja pranešimus pagal siuntėjo pavadinimą, todėl neapsigaukite.

Jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte banko duomenis, nedelsiant kreipkitės į banką ar kitą mokėjimo paslaugų tiekėją.

Lietuvos paštas niekada neprašo pateikti tokių privačių duomenų kaip slaptažodžiai, banko prisijungimo duomenys ar mokėjimo kortelių informacija.

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas jau perdavė atsakingoms institucijoms.

Buvo naudinga? Dalinkitės: