Pas Lietuvos pašto vadovę lankėsi garsus dailininkas Samuelis Bakas

2018-05-24

„Vilnius gali padaryti daug, kad litvakus pritrauktų savo istorine atmintimi, nes šiandien turizmas yra glaudžiai susijęs su mūsų šaknų paieška. Mano šeima iš čia persikėlė į Pietų Afriką. Prieš dešimt metų jie grįžo į Lietuvą ir viename muziejuje rado mano pirmosios parodos plakatą. Su juo jie parskrido į Keiptauną, pradėjo manęs ieškoti ir rado Bostone. Nuo to laiko mes bendraujame, o šiandien džiaugiuosi, kad turiu anūką, kuris gyvena Pietų Afrikoje. Tad kai yra vieta, sauganti atmintį, joje mes galime rasti savo šaknis ir susisiekti“, - susitikimo metu pasakojo S. Bakas.

 


S. Bakas yra vienas iš 100 lietuvių kilmės asmenų, kurių veidai jau greitai atsidurs ant proginio pašto ženklų bloko  „Pasaulio Lietuva".

Proginiame pašto ženklų bloke taip pat bus įamžinti tokie visame pasaulyje garsūs lietuviai, kaip menininkas Jonas Mekas, plaukikė Rūta Meilutytė, Nobelio ekonomikos premijos laureatas Robertas Šileris, arkivyskupas Gintaras Grušas, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Juos ir dar 14 nusipelniusių asmenybių atrinko speciali komisija, sudaryta iš pasaulio lietuvių organizacijų atstovų.

Kitą didžiąją dalį vietų ant pašto ženklų bloko – net 80 – konkurse iškovojo žmonės, per platformą www.4000000.lt pakvietę daugiausiai lietuvių jungtis šimtmečio „Tautiškai giesmei“. Ją visame pasaulyje giedosime šių metų liepos 6-ąją 21 val. Lietuvos laiku.

Apie S. Baką parašyta knygų, sukurti dokumentiniai filmai. Lietuvių kalba išleisti jo prisiminimai „Nutapyta žodžiais".
 

Buvo naudinga? Dalinkitės: