Spausdinti

Paštiečiai kviečia kurti socialiai atsakingą kaimynystę

2017-05-29

Nebūti abejingiems ir drauge spręsti kaimynystėje pastebėtas opias socialines problemas. Tai vienos didžiausių šalies įmonių Lietuvos pašto raginimas: nebijoti, išdrįsti pranešti ir drauge bendromis pastangomis padėti šiuo metu sunkumų patiriančioms šeimoms.

„Kiekvienas iš mūsų gali paskatinti pokyčius, padėsiančius įveikti skaudžiausias šiandienos visuomenės socialines problemas. Pradėkime keisti ir keistis nuo savęs! Mes, gausi Lietuvos pašto komanda, visoje Lietuvoje esame bendruomenių „akys ir ausys“. Kone kasdien belsdamiesi į gyventojų duris pastebime tuos, kuriems trūksta socialinės pagalbos, priežiūros ir saugumo.

Jausdami atsakomybę prisidėti prie socialiai atsakingo ir visuomenės socialines problemas spręsti padedančio verslo kūrimo ir plėtojimo, palaikome ne tik įvairias iniciatyvas, bet ir patys plėtojame socialinę partnerystę. Bendrovėje pradėta socialinės atsakomybės kampanija, kuri apima Lietuvos pašto bendradarbiavimą su socialinės veiklos nevyriausybinėmis organizacijomis, darbuotojams nėra privaloma, bet skirta tam, kad žinotume ir mokėtume, kaip padėti savo artimiesiems, kaimynams ir klientams, nepajėgiantiems apsiginti ir apsisaugoti“, – teigė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Šį mėnesį per visoje Lietuvoje esančių finansinių paslaugų „PayPost“ skyrių informacinius ekranus visuomenei yra siunčiama socialinės iniciatyvos „Pasibelsk“ žinia – kreipimasis į kaimynus nebūti abejingiems: išgirdus gretimame bute triukšmą, aimanas ar verkimą pasibelsti į kaimyno duris ir tokiu būdu bent trumpam nukreipti galimo smurtautojo dėmesį. „Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas žmogus pasižymi empatija – gebėjimu pajusti kito emocijas ir skausmą, tačiau būtina turėti ir žinių, kaip atpažinti smurto apraiškas, nes smurtas gali būti ne tik fizinis, bet ir psichologinis“, – sakė socialinės iniciatyvos „Pasibelsk“ įkūrėja Andželika Rusteikienė.

Informacija apie asmenis, kurie vargingai gyvena ar neturi, kas juos prižiūrėtų ar globotų, Lietuvos pašto darbuotojai dalinsis su „Caritas“ organizacija Šiaulių vyskupijoje. „Laiškininkai dėl savo mobilumo ir darbo specifikos pasiekia atokiausius vienkiemius, todėl tikimės, kad Šiaulių vyskupijoje pradėta socialine partnerystė pasieksime pozityvių pokyčių ir ateityje galėsime išplėsti šį bendradarbiavimą“, – tvirtino Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė pažymi, kad siekiant tvaraus socialinio saugumo būtinas ne tik valstybės institucijų, bet ir verslo bei piliečių įsitraukimas. „Nuleisti rankas ir sakyti, kad visuomenė yra abejinga – lengviausias būdas pasiteisinti, nesugebėjus užkirsti kelio tragiškoms nelaimėms šeimose. Privalome išmokti pilietiškumo pamoką, suprasti, kad mūsų pastebėtas skriaudžiamas vaikas ar mušama moteris nėra asmeninis konkrečios šeimos reikalas, kurio nevalia trikdyti svetimiems. Daugeliu atvejų gali pakakti tik atidaus mūsų žvilgsnio, ištarto žodžio, nuoširdaus patarimo. Jei nepajėgiame sustabdyti netinkamų veiksmų patys, apie galimas socialines rizikas privalome laiku informuoti atsakingas valstybės tarnybas. Tik šitokiu būdu – bendraudami ir bendradarbiaudami – sumažinsime, o ilgainiui ir visai sustabdysime pasikartojančias šeimų tragedijas bei vaikų žūtis mūsų šalyje“, – teigė R. Dičpetrienė.

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė R. Kruopaitė-Lalienė teigia, kad norint žmonėms padėti būtinos žinios, specialistų patarimai ir rekomendacijos. Pernai atokiausiose šalies kaimiškosiose vietovėse Lietuvos paštas išplatino beveik 200 tūkst. informacinių skrajučių – patarimų ir rekomendacijų, kur kreiptis patiriant smurtą, ieškant emocinės paramos ar norint išsilaisvinti nuo įvairių priklausomybių.

„Viliamės, kad palaikydami glaudų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir Lietuvos pašto darbuotojams galėsime suteikti aktualios informacijos, kaip atpažinti bei reaguoti į smurto apraiškas ir atsakingai elgtis, kad savo įsitraukimu nepakenktumėme nei sau, nei tiems, kuriuos norime apsaugoti“, – teigė R. Kruopaitė-Lalienė.

Lietuvos paštas yra nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalyvis.

 

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.