Pašto ženklu pagerbiama skulptoriaus S. Kuzmos kūryba ir gydytojų atsidavimas

2017-08-24

Pašto ženklą, kuriame vaizduojama menininko S. Kuzmos skulptūra „Lozoriau, kelkis“, sukūrė dailininkė Indrė Ratkevičiūtė. 0,94 euro nominaliosios vertės pašto ženklas bus išleistas 40 tūkst. egzempliorių tiražu.

„Pašto ženklai kartu su šalies gyventojų siuntomis iškeliauja į pasaulį įvairiausiomis kryptimis, todėl filatelija – puikus būdas reprezentuoti Lietuvą. Tęsdami šiuolaikinio lietuvių meno ženklų serijos leidybą šįkart pristatome vieną iš iškiliausių šalies skulptorių S. Kuzmą ir jo kūrybą. 

Naujuoju pašto ženklu siekiame pristatyti Lietuvos meno tendencijas, skatiname pažinti Lietuvos meno raidą“, – teigia Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Drauge su pašto ženklu „Šiuolaikinis lietuvių menas. Skulptūra“ apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Skulptūrinė kompozicija „Lozoriau, kelkis“ S. Kuzmos buvo sukurta dar 1989 metais, tačiau tik po jo mirties įgyvendinta sūnaus, taip pat skulptoriaus Algirdo Kuzmos. Jis nuolat talkindavo tėvui, realizuojant kūrybines idėjas. A. Kuzma pasitelkė savo tėvo S. Kuzmos paliktus šios skulptūros piešinius ir maketą.

Menininko valia kompozicija „Lozoriau, kelkis“ praėjusiais metais iškilo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų kiemelyje, ji įprasmina ligonio ir jo artimųjų vilties bei prikėlimo dvasią. Tai – kovos už gyvenimą ir gydytojų pašaukimo simbolis.

Skulptūra 2016 m. vasarą buvo pastatyta visuomenės lėšomis.

 

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 

Buvo naudinga? Dalinkitės: