Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Patvirtinta Lietuvos pašto įmonių grupės korupcijos prevencijos politika

2019-10-16

LR susisiekimo ministerijos rašte dėl valstybės lūkesčių AB Lietuvos paštui (toliau – Bendrovė) pateikiami Bendrovės akcininko – LR susisiekimo ministerijos lūkesčiai dėl Bendrovės veiklos krypčių, Bendrovei keliamų tikslų ir veiklos principų.

 

Tikimasi, kad Bendrovei vystant savo veiklą, skaidrumas bus viena iš jos krypčių: „akcininkas tikisi, jog Bendrovėje bus įdiegtos pažangiausios korupcijos prevencijos ir rizikų valdymo priemonės, o viešieji pirkimai bus vykdomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis. Bendrovė užtikrins, kad būtų viešai skelbiama visa informacija, nurodyta Valstybės valdomų įmonių veiklos skaidrumo užtikrinimo gairėse.“

 

Lietuvos pašto 2019-2023 m. veiklos strategijos tikslas – tvarus augimas, užtikrinant viešojo intereso paslaugas. Strategijos tikslas glaudžiai susijęs ir su skaidria Bendrovės veikla. Lietuvos pašto valdyba 2019 m. spalio 9 d. nutarimu Nr. 18-73 patvirtino akcinės bendrovės Lietuvos pašto įmonių grupės korupcijos prevencijos politiką. Joje numatyti antikorupcinės vadybos sistemos principai, korupcijos prevencijos priemonės bei politikos įgyvendinimo subjektai ir atsakomybė.

 

Tai dokumentas, kuriuo Bendrovė įsipareigoja nesitaikstyti su korupcija, laikytis tarptautinių, LR teisės aktų ir Bendrovėje taikomos antikorupcinės vadybos sistemos nuostatų bei viešai deklaruoja, kad ji netoleruoja kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų bei korupcijos pasireiškimo formų.

 

Politikos principai:

 

Formuodama ir įgyvendindama politiką bei antikorupcinę vadybos sistemą, Bendrovė vadovaujasi šiais principais:

- teisėtumo;

- visuotinio privalomumo;

- sąveikos;

- pastovumo;

- atsakomybės neišvengiamumo.

 

Įdiegus antikorupcinės vadybos sistemą, įskaitant šią politiką, sudaromos sąlygas laiku nustatyti teisės aktuose ir (ar) veiklos procesuose kylančias korupcijos rizikas ir jas įvertinus parinkti proporcingas ir efektyvias korupcijos prevencijos ir kontrolės priemones.

 

Politika taikoma esamiems bei naujiems priimamiems darbuotojams, bei siekiama, kad gerosios antikorupcinės praktikos laikytųsi veiklos partneriai ir kitos suinteresuotos šalys, su kuriais gali būti sudaromi atskiri antikorupciniai susitarimai.

 

Akcinės bendrovės Lietuvos pašto įmonių grupės korupcijos prevencijos politiką rasite čia.

Buvo naudinga? Dalinkitės: