Pristatome tarptautinių siuntų siuntimo paslaugą „Su sekimu“

2020-09-17

registruota siunta

Lietuvos pašto savitarnoje pristatoma tarptautinių siuntų siuntimo paslauga – „Su sekimu“. Ši paslauga suteiks galimybę sekti siuntos kelią 19-oje užsienio šalių.

Iki šiol tarptautinių siuntų sekimo galimybė buvo gana ribota – pasirinkus paslaugą „Pasirašytinai“ (registruotosios korespondencijos atitikmuo) sekimas buvo įmanomas tik siunčiant į šalis, kurios pasirašiusios PRIME susitarimą t. y. įsipareigojusios tarpusavyje keistis siuntų sekimo duomenimis.
Dabar, pasirinkus paslaugą „Su sekimu“, galima sekti siuntos kelią siunčiant ne tik į PRIME susitarimą pasirašiusias šalis, bet ir į tokias šalis kaip Australija ir Kanada.

Svarbu atkreipti dėmesį – paslauga „Su sekimu“ galima tik formuojant siuntą per Lietuvos pašto savitarną.

Paslaugos pasirinkimo galimybė bus matoma trečiame siuntos formavimo žingsnyje, kuriame iki šiol buvo du pasirinkimai: „Be sekimo“ (paprastosios korespondencijos atitikmuo) ir „Pasirašytinai“ (registruotosios korespondencijos atitikmuo). Suformavus siuntą, kaip įprasta, sistema automatiškai sukurs siuntos lipdukus, paprašys užpildyti reikalingus lydinčiuosius dokumentus, pavyzdžiui, muitinės formą. Visi lipdukai bei dokumentai turi būti suformuoti savitarnoje, atspausdinti ir pridėti prie siuntos.

Didelis privalumas tai, kad savitarnoje suformuotas siuntas galima palikti bet kuriame artimiausiame pašto skyriuje, nelaukiant bendroje eilėje. Pašto skyriuose yra savitarnos langeliai ar tam specialiai pažymėtos vietos, kur galima palikti paruoštas siuntas, jeigu specialios vietos nėra, siuntą galima paduoti klientų aptarnavimo specialistui. Verslo klientų, turinčių atskirus susitarimus dėl korespondencijos paėmimo, siuntas gali paimti laiškininkas.

Siuntą „Su sekimu“ galima sekti įprastai – Lietuvos pašto internetiniame puslapyje.

Čia galite sužinoti paslaugos „Su sekimu“ sąlygas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: