Turistus į kauniečių pamėgtą Ąžuolyną kvies pašto ženklas

2016-03-31

Pašto ženklą „Turizmas Lietuvoje. Kauno Ąžuolynas“ sukūrė dailininkė Dorota Gribauskė, panaudodama Šarūno Vaitiekūno nuotrauką, kurioje įamžintas plačiašakis Lietuvos girių galiūnas – ąžuolas. 0,87 euro nominalo pašto ženklas išleidžiamas 300 tūkst. egzempliorių tiražu.

„Pašto ženklas gali būti puiki priemonė populiarinti lankytinas Lietuvos vietas, pritraukti tiek užsienio, tiek Lietuvos turistus. Tęsdami pašto ženklų seriją „Turizmas Lietuvoje“ šįsyk duoklę atiduodame Kaunui, kuris gali didžiuotis turintis didžiausią miesto teritorijoje esantį ąžuolyną visoje Europoje“, – pažymėjo Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras.

Kartu su naujuoju pašto ženklu „Turizmas Lietuvoje. Kauno Ąžuolynas“ apyvartoje pasirodys ir pirmosios dienos vokas. Taip pat bus išleistas atvirukas – kartmaksimumas bei 3 tūkst. egzempliorių bukletas. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Kauno centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Kauno Ąžuolyno parkas yra didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas Europoje. Jo plotas – 84,4 ha. Tai – kauniečių itin pamėgta laisvalaikio ir sporto vieta.

Miestiečiai ir turistai į Kauno Ąžuolyną užsuka ne tik pasiklausyti šimtamečių ąžuolų šlamesio, bet ir pasigrožėti legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui atminti pastatytu paminklu. Ąžuolyne galima „sutikti“ ir Kauno miesto simbolį – taurą (jo skulptūrą), pasivaikščioti poeto Adomo Mickevičiaus slėniu. Šalia Ąžuolyno esančiame Dainų slėnyje kasmet vyksta lietuvių liaudies dainų ir šokių šventės.

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 25–27 pašto ženklus. Lietuvos paštas taip pat teikia kurjerių, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Buvo naudinga? Dalinkitės: