Spausdinti

Deklaravimas

Vadovaujantis ES teisės aktais, pašto siuntomis siunčiamas prekes, kurios neturi Europos Sąjungos prekių statuso(toliau – prekės), reikia deklaruoti muitinėje. Pašto siuntomis gabenamas prekes pašto siuntų gavėjų ir siuntėjų vardu muitinėje deklaruoja ir muitinei patikrai pateikia paskirtasis šalies pašto operatorius, šiuo atveju – Lietuvos paštas.

Kad LR muitinė galėtų tinkamai apskaičiuoti mokėtinus importo mokesčius (PVM, muitą, akcizą) ir (arba) taikyti nustatytas šių mokesčių lengvatas, muitinei turi būti pateikta tiksli informacija apie pašto siuntoje esančias prekes (jų pavadinimas, skaičius, vertė ir pan.). Todėl deklaruojant prašome pateikti prekių pirkimo dokumentus (sąskaitas faktūras, apmokėjimo dokumentus, užsakymo lapus ir pan.), jeigu prekes pirkote, ir leidimus, jeigu atsiųstoms prekėms taikoma įvežimo į Europos Sąjungą draudimų ar ribojimų, taip pat – kitus dokumentus ar duomenis, būtinus muitinės formalumams atlikti. Visą reikiamą informaciją pateikti galite AB Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje adresu http://www.lietuvospaštas.lt/lt/pagalba/siuntu-paieska, kur į pašto siuntų paieškos langelį įvesite pašto siuntos numerį, o į informacijos pateikimo formą įkelsite nurodytus dokumentus (duomenis).

Jei neturite ar negalite pateikti su pašto siunta siunčiamomis prekėmis susijusių dokumentų (pvz., jei siuntėjas ir gavėjas yra fiziniai asmenys ir prekės siunčiamos neatlygintinai), prašome apie tai informuoti Lietuvos paštą el. paštu deklaravimas@post.lt.  

Taip pat informuojame, kad prekes, atsiųstas pašto siuntomis, Jūs galite deklaruoti pats arba paskirti kitą atstovą muitinėje (muitinės tarpininką), apie tai iš anksto informavę AB Lietuvos paštą el.paštu deklaravimas@post.lt.  

Informuojame, kad tuo atveju, kai LR muitinė pašto siunta atsiųstas prekes apmokestina importo muito ir (arba) PVM ar akcizo mokesčiu, AB Lietuvos paštas taiko deklaravimo paslaugos mokestį, kuris yra 8,69 Eur (su 0 proc. PVM). Kitu atveju šis paslaugos mokestis netaikomas.

Siunta bus saugoma tol, kol bus pateikta deklaravimui reikiama informacija arba gavėjas praneš, kad reikiamų dokumentų pateikti negali, tačiau ne ilgiau kaip 28 kalendorines dienas, jei tai – pašto siunta, ir ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, jei tai – tarptautinio greitojo pašto siunta.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos pašto informacijos telefonu 8 700 55 400 (darbo dienomis) ir el. paštu deklaravimas@post.lt.

arba LR muitinės tinklalapio puslapiuose

http://www.lrmuitine.lt/web/guest/verslui/pastosiuntos/gabenimas

http://www.lrmuitine.lt/web/guest/klausimai/duk.