Spausdinti

Lietuvos paštas žengia į šimtmetį!

2018-ieji bus ypatingi ir Lietuvai, švęsiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir Lietuvos paštui, kuris taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį.

Lietuvos Respublikoje 1918-ųjų lapkričio 16 dieną gimė atkurtosios Lietuvos valstybės paštas.

 

 

Po šimtametę Lietuvą keliauja ne šiaip laiškai, atvirukai ar siuntiniai. Kiekviename jų – atskira istorija. Vienos jų būna paprastos ir šiltos (pavyzdžiui, mama perduoda pamirštą sūnaus studento šaliką, kad tik nepersišaldytų); kitos – įkvepiančios ir viltingos (šauktinis, kaip ir Nepriklausomybės kovų karys, praneša sužadėtinei, kad jam viskas gerai); dar kitos – džiaugsmingos ir pakilios (už Atlanto nukakę giminės į Lietuvą siunčia sveikinimus jubiliejų ir Kalėdų proga)... Siuntos ir istorijos buria tėvynainius, išsibarsčiusius po visą platųjį pasaulį.

Istorijų būna visokių. Vienos jų sutelkia šeimas, kitos draugus ir bičiulius, trečios – ištisas bendruomenes. Būna ir tokių, kurios sujungia visus, nes jomis atkeliauja žinia apie atsikūrusią Valstybę.

Šios istorijos gula į jau šimtmetį atkurtos Lietuvos valstybėje gyvuojančio Lietuvos pašto ilgametę patirtį. Ji mus įpareigoja ir toliau rūpintis, kad Jūsų žodžiai visada rastų adresatą, kad žmonės burtųsi ir dalintųsi viena didele žinia: atkurtai Lietuvai jau šimtas metų!

 

Įsitraukdami į visai Lietuvai svarbią istorinę sukaktį kviečiame visus Lietuvos žmones kūrybiškai švęsti modernios atkurtosios Valstybės šimtmetį!

 

  • Pakvietėme šalies moksleivius dalyvauti piešinių konkurse ir sukurti šventinių atvirlaiškių. 2018-aisiais švęsimų valstybinių švenčių išvakarėse šalies paštuose dalinsime atvirlaiškius, idant sveikintumėte artimuosius ir draugus atkurtosios Valstybės jubiliejaus proga. Skaitykite daugiau...
  • Dailininkai jau suskubo kurti pašto ženklų, kuriuose įamžins svarbius Lietuvos istorijos įvykius, žyminčius kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą. Šie pašto ženklai kitąmet su ypatinga žinia keliaus ne tik po Lietuvą, bet ir visą platųjį pasaulį. Skaitykite daugiau...
  • Jau šiemet kelionę po Lietuvą pradėjo šalies rekordu pripažintas jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas vieno iš iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų – dr. Jono Basanavičiaus atvaizdas. Pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas aplankys Kauno, Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Panevėžio, Utenos miestus. Visos Lietuvos gyventojus kviesime iš arčiau pasižiūrėti į šį unikalų paveikslą. Skaitykite daugiau...

 

Mūsų dar laukia nemažai atkurtosios Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo iniciatyvų. Kviečiame prisijungti prie įvairių bendruomenes bursiančių Lietuvos pašto iniciatyvų ir drauge skleisti žinią, kad atkurtai Lietuvai – jau 100 metų!