Įspėjame – tarptautinės siuntos vis dar vėluoja

2020-06-11

Nors Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, karantinas švelninamas, įspėjame, kad tarptautinės siuntos vis dar reikšmingai vėluoja – vėlavimai galimi nuo savaitės ar net iki 10 papildomų savaičių, atsižvelgiant į šalį, į kurią siunčiama.

Taip pat norime atkreipti dėmesį dėl siuntų sekimo mūsų internetiniame puslapyje. Siuntos būsena arba kitaip įvykiai taip pat keičiasi atitinkamai lėčiau, o kai kurie gali užsilaikyti vienoje būsenoje ir kelias savaites, priklausomai nuo to, kaip greitai juda siunta ir nuo to, ar šalis, į kurią siunčiama, dalinasi reikiama informacija. Atkreipiame dėmesį, kad nors tas pats įvykis siuntos sekimo lentelėje laikosi ne vieną savaitę, tai nereiškia, kad jūsų siunta yra dingusi – ji keliauja, tik dėl išsitęsusių logistinių procesų ar dėl informacijos trūkumo iš užsienio paštų, siuntos būsena keičiasi lėčiau.

Suprasdami klientams dėl vėlavimo kylančias problemas, viso karantino metu darėme ir vis dar darome viską, kas mūsų galioje, kad siuntos gavėjus pasiektų kaip galima greičiau. Prieš pandemiją apie 90 proc. siuntų iš Lietuvos buvo eksportuojamos oru. Kai per kelias dienas buvo sustabdyti visi skrydžiai, avialinijų maršrutus Europoje pakeitėme transportavimu žeme, o kryptims už Europos – ieškojome variantų per didesnius oro uostus, dažnai sudarant naujus susitarimus su avialinijomis, skaidant siuntas per kelias avialinijas. Svarbu paminėti, kad karantino laikotarpiu siuntų kiekiai į kai kurias šalis išaugo dvigubai, todėl ne visada jas pavyksta sutalpinti į vieną reisą, kurių šiuo metu taip pat yra mažiau, o tai reiškia, kad siunta neplanuotai užsilaiko mūsų logistikos centre. Su iššūkiais susiduria ir kitų šalių paštai – net ir atvykus siuntai, dėl viruso daugelyje šalių keitėsi pašto darbo organizavimas, buvo sutrumpintos darbo valandos, sumažėjo personalo pajėgumai, kas lemia ir lėtesnę siuntų kelionę pačioje šalyje. Didžioji dalis šių pokyčių vis dar išlieka. Deja, nepaisant dedamų pastangų, matome, kad artimiausiu metu, ypač, labiausiai viruso paveiktose šalyse, kur siuntų srautai ir yra didžiausi, situacija dar nesikeis.

Pilną šalių sąrašą ir informaciją, ar galimas siuntimas į jas, galima rasti čia.

Atsiprašome už nesklandumus.

Buvo naudinga? Dalinkitės: