Mažieji skaitytojai kviečiami jungtis prie „Skaitukų klubo“

2020-09-16

Skaitukai

Faktas, kad Lietuvos pašto skyriuose viena iš populiariausių prekių yra knyga, gali nustebinti. Įdomu tai, kad net 62 proc. iš jų yra skirtos vaikams. Rugsėjis yra vienas tų mėnesių, kai mažieji skaitytojai suaktyvėja, tad Lietuvos paštas juos kviečia jungtis prie „Skaitukų klubo“.

Nuo šiol daugelyje pašto skyrių vaikams bus skirta atskira knygų lentyna, pažymėta „Skaitukų klubo“ atributika. Toje lentynoje mažieji ras kiek daugiau nei 30 pačių naujausių ir populiariausių knygų. Perkant knygą iš šios lentynos, vaikui bus įteikta speciali skrajutė, kurioje galima rinkti klubo antspaudus. Viena knyga  – vienas antspaudas. Surinkus tris antspaudus, vaikas galės išsirinkti „Skaitukų klubo“ ženklelį. Šiuo metu galima rinktis iš 5 skirtingų ženkliukų. Ateityje tiek ženklelių, tiek knygų sąrašas gali pilnėti.

Daugiau informacijos apie „Skaitukų klubą“ galima sužinoti čia.

Tuo pačiu žinant, kad Lietuvos pašte nuperkami tūkstančiai vaikiškų knygų, turbūt ne vienam smalsu sužinoti, kokios knygos yra populiariausios tarp mažųjų skaitytojų?

Žvelgiant bendrai, pačios populiariausios vaikiškos knygos – tai įvairiausios spalvinimo ir užduočių knygelės, enciklopedijos, pasakojimai apie gyvūnus. Pastebima tendencija, kad patys vaikai, ypač mažiausi, knygas renkasi akimis – jos krypsta į ryškias knygas, kuriose pagrindiniai veikėjai yra išgalvoti herojai, o suaugę vaikams linkę rinkti ir klasikinę literatūrą.

Remiantis pirmo šių metų pusmečio duomenimis, populiariausių vaikiškų knygų trejetukas:

– „Haris Poteris ir išminties akmuo“. Sunku patikėti, bet ši, jau prieš 23 metus pasaulį išvydusi J. K. Rowling knyga, vis dar karaliauja tarp populiariausių. Tai yra pirmoji iš septynių knygų serijos, kuriose pasakojama neeilinio berniuko – burtininko Hario Poterio istorija. Pirmoji knyga – tai dar vaikiškas pasaulis, tačiau jame jau apstu nuotykių, vyksta kova tarp gėrio ir blogio, tuo pačiu šalia išryškinamos tokios gyvenimo vertybės kaip draugystė, atsidavimas, sąžiningumas.

– „Gražiausios Anderseno pasakos“. „Undinėlė“, „Sniego karalienė“, „Coliukė“, „Bjaurusis ančiukas“ ir kitos pasakos –  galima sakyti, tai amžina klasika, nukelianti į stebuklingą pasaulį ne tik vaikus, bet ir sukeliančios mielus vaikystės prisiminimus tėvams. Nors danų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas savo garsiausias pasakas parašė 1835 – 1848 m., jos išlieka mėgstamomis iki šių dienų. Knygoje galima rasti 25 pačias gražiausias autoriaus pasakas. 

– „Mano pirmoji enciklopedija. Pasaulis aplink mane“. Vos 19 puslapių, tačiau juose vaikas gali pabuvoti įdomiausiose vietose – nuo ūkio iki kosmoso platybių, susidraugauti su žirafomis ar įvairiausių profesijų atstovais. Knygoje daug ryškių paveikslėlių, tad ji tinkama ir patiems mažiausiems. Knyga yra interaktyvi, puslapiuose yra atverčiami langeliai, po kuriais slypi patys įdomiausi faktai.

Visas šias knygas ir dar daugiau nei 30 „Skaitukų klubo“ knygų galima rasti miestuose esančiuose Lietuvos pašto skyriuose.

Artimiausią pašto skyrių galite rasti čia.

Buvo naudinga? Dalinkitės: