Pokyčių maratonas veda link šiuolaikinių pašto paslaugų. Ko tikėtis?

2020-09-25

Įvairūs pokyčiai Lietuvos pašte jau vyksta pastaruosius trejus metus: nuo skyrių atnaujinimo pagal naują – modernią koncepciją iki nuolat plečiamo LP EXPRESS savitarnos terminalų tinklo.

Šiuo metu artėjama prie bene svarbiausio modernizacijos pokyčio per visus 101 Lietuvos pašto veiklos metus – netrukus pradės veikti išmanusis skirstymas. Vasarą baigtas statyti Vilniaus logistikos centras. Pilnai įrengus šį logistikos centrą, dauguma siuntų bus skirstomos nebe rankomis, o automatizuotai.

Suprantame, kad kai kurie pokyčiai verčia keisti įpročius. Esame dėkingi jums, savo klientams, už supratingumą bei kantrybę. Ateity dar laukia nemažai pokyčių, tačiau jie visi mus veda link geresnio rytojaus, t. y. šiuolaikinių pašto paslaugų.

 

Pašto veikla keičiasi iš esmės

Lietuvos paštui, kaip organizacijai, perėjimas prie išmaniojo skirstymo reiškia, kad iš esmės keičiasi beveik visi iki šiol vykę procesai.

Įvedus išmanųjį skirstymą, kiekviena siunta, net ir paprastoji, turės savo BAR kodą – visa informacija apie siuntas bus skaitmenizuota; logistikos procese BAR kodas bus nuskanuojamas ir siunta automatiškai bus nukreipta tolimesnei kelionei; automatizuotas logistikos procesas reiškia ne tik efektyvumą, bet ir žmogiškųjų klaidų eliminavimą; patys procesai bus žymiai greitesni, nes siuntos bus skirstomos nebe žmogaus rankomis, o įrenginių pagalba; į naująjį logistikos centrą pradiniam skirstymui bus siunčiamos praktiškai visos Lietuvos siuntos, iš kur jos toliau keliaus iki galutinio gavėjo.

Visi aukščiau išvardinti procesai pasakoja apie baigtinę pokyčių stotelę – kaip viskas bus, kai išmanusis skirstymas jau pilnai veiks. Tam tikri pokyčiai vykdomi pastaruosius metus, tačiau iki galutinio rezultato dar reikia nueiti ilgą kelią. Pilnai automatizuotas skirstymas visai Lietuvai bus pradėtas 2021 metų pirmoje pusėje, tad pokyčiai nėra baigti – priešaky dar ne vienas.

 

Artimiausi pasikeitimai

Artimiausi pokyčiai klientus palies jau spalį. Vienas iš pagrindinių pokyčių verslo klientams – siunčiant į užsienį, pašto skyriuose nebebus priimamos siuntos su K6, K6 E ir (ar) K6 P sąrašais. Tokias siuntas bus galima pateikti tik Lietuvos pašto savitarnoje.

Pokyčiai palies ir privačius klientus: atėjus į paštą išsiųsti į užsienį net ir paprastąją siuntą, pašto darbuotojas turės į sistemą suvesti jos duomenis ir ją pažymėti BAR kodu;  siunčiant daiktus į trečiąsias šalis, keisis pašto muitinės deklaracijos CN formų pildymo tvarka – jos privalės būti pildomos elektroniniu būdu.

Šie pokyčiai reiškia, kad pašto skyriuje eilėje gali tekti palaukti ilgiau nei įprastai. Todėl taupantiems laiką siūlome naudotis Lietuvos pašto savitarna.

 

Savitarna – palengvinimas visiems

Šiai dienai naudojimasis savitarna tampa ne tik patogumo klausimu, bet ir priemone užtikrinti sklandesnius procesus. Formuojant siuntą internetu, automatiškai pateikiami pildyti visi reikalingi dokumentai, pavyzdžiui, CN formos, visa apie siuntą pateikta informacija yra skaitmenizuota – tai reiškia, kad atėjus į pašto skyrių, nebereikia nieko papildomai daryti, klientui belieka tik atiduoti siuntą išsiuntimui. Labai svarbu, kad gavėjo duomenys savitarnoje būtų suvedami kuo tiksliau – automatinis nuskaitymas bus kur kas sklandesnis.

Kviečiame aktyviai sekti informaciją apie pokyčius Lietuvos pašto internetinėje svetainėje.


Ačiū, kad esate kartu su atsinaujinančiu Lietuvos paštu. 

Buvo naudinga? Dalinkitės: