Dovanų deklaravimas

Europos Sąjungos Tarybos sprendimu nuo 2021 m. liepos 1 d. visas siuntas, tarp jų ir dovanas (bet kokios vertės), atvykusias į Lietuvą iš už ES ribų, reikia deklaruoti.

 

Kas yra dovana?

Tai siunta, be jokio atlygio siunčiama privataus asmens kitam privačiam asmeniui. Kai dovanos vertė nuo 45 iki 150 eurų, ji apmokestinama tik importo PVM, kai vertė didesnė nei 150 eurų, papildomai ir importo muitu. Svarbu: iš el. parduotuvės siunčiama prekė negali būti laikoma dovana, net jeigu ji apmokėta ne gavėjo. Siunta laikoma neapmokestinama dovana tik tada, kai fizinis asmuo siunčia kitam fiziniam asmeniui.

 

Norėdami deklaruoti dovaną atlikite šiuos veiksmus:

 • Gavę SMS žinutę arba el. laišką apie atvykusią ir būtiną deklaruoti siuntą-dovaną, sekite nuoroda.
 • Atsivėrusioje formoje pasirinkite, kaip norėsite deklaruoti dovaną – per Lietuvos paštą ar savarankiškai (per LR muitinės platformą arba per kitą tarpininką).
   
Jei pasirinkote deklaruoti per Lietuvos paštą
 • Pateikite visus prašomus duomenis apie siuntos turinį ir vertę. 
  Svarbu:
  1. Dovanos vertę nurodyti yra būtina, nulinės vertės nėra galimos. Nežinant, kokia yra dovanos vertė ar siuntos turinys, reikėtų susisiekti su dovanos siuntėju ir pasiteirauti;
  2. Jeigu deklaravimui ir muitinės procedūrų įforminimui nepakaks duomenų apie siuntoje esančias prekes, bendrovė pasilieka teisę be išankstinio kliento informavimo bet kada patikrinti siuntą. 
 • Jei dovana apmokestinama, prisijungę prie Lietuvos pašto savitarnos sumokėkite Muitinės taikomus mokesčius bei tarpininkavimo mokesčius.
  Už dovanos deklaravimą per Lietuvos paštą taikomas 6,99 eurų Lietuvos pašto tarpininkavimo mokestis (jei siuntos vertė viršija 150 Eur – 30 Eur). 
Jei pasirinkote deklaruoti savarankiškai

Toliau siuntos deklaravimu turėsite pasirūpinti patys (per LR muitinės platformą arba per kitą tarpininką). Jums reikės:

 • Pateikti duomenis deklaracijai ir sumokėti importo ir pasirinktų tarpininkų prašomus mokesčius per jų platformas.
 • Lietuvos pašto savitarnoje sumokėti siuntos administravimo mokestį (2 Eur). Jis taikomas siuntų, kurios deklaruojamos ne per Lietuvos paštą, saugojimo, apdorojimo ir informacijos perdavimo muitinei sąnaudoms padengti.
  Svarbu: tik sumokėjus Lietuvos pašto taikomą administravimo mokestį, siunta bus perduota pristatymui.

 

Daugiau informacijos apie siuntų deklaravimą ir mokesčių apmokėjimą galite rasti čia