Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

KALĖDOS PRASIDEDA!

Svarbu: šventiniu laikotarpiu augantys siuntų kiekiai lemia ilgesnius tarptautinių siuntų pristatymo terminus:

 • Olandija, Latvija, Estija, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Didžioji Britanija – trunka apie savaitę;
 • Airija, Italija – apie 2 savaites;
 • JAV, Kanada, Australija – apie 3 savaites.

Rekomenduojame nedelsti ir šventines siuntas į užsienį išsiųsti kuo greičiau!

 

Patarimai siunčiantiems ir gaunantiems dovanas

 

Dovanas į užsienį reikėtų išsiųsti kuo greičiau, o Lietuvoje rekomenduojame tai padaryti iki gruodžio antros pusės: siunčiant dovanas per LP EXPRESS kurjerius ir paštomatus siuntas reikėtų išsiųsti iki gruodžio 21 d., o siunčiant paštu – iki gruodžio 19 d. Atkreipiame dėmesį, kad įprastai siunčiant per LP EXPRESS paštomatus 95–97 proc. siuntų pristatome kitą darbo dieną nuo siuntos įdėjimo į paštomatą, tuo tarpu siunčiant per pašto skyrius siuntos pristatomos per 2–5 dienas.

 

Dažniausiai užduodami klausimai 

Kada išsiųsti dovanas?

Atsižvelgiant į vis augančius siuntų kiekius, šventinėmis siuntomis rekomenduojama pasirūpinti kaip galima anksčiau.

Siunčiant Lietuvoje šventines siuntas reikėtų išsiųsti iki gruodžio vidurio – tada siuntos gavėjus pasieks iki Kūčių vakaro.

Siunčiant į užsienį tai reikėtų atlikti kuo anksčiau. Užsienyje pristatymo terminai skiriasi priklausomai nuo to, į kokią šalį siunta keliauja, kokie logistikos sprendimai ten naudojami.

Preliminarūs siuntų pristatymo terminai į populiariausias šalis:

 • Olandija, Latvija, Estija, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Didžioji Britanija – trunka apie savaitę;
 • Airija, Italija – apie 2 savaites;
 • JAV, Kanada, Australija – apie 3 savaites.
LP EXPRESS kurjerių ir paštomatų veiklos pokyčiai šventiniu laikotarpiu

Priklausomai nuo teritorijos, siunčiant per LP EXPRESS paštomatus 95–97 proc. siuntų pristatome kitą darbo dieną nuo siuntos įdėjimo į paštomatą.

Mes norime, kad jūs siuntas gautumėte kuo greičiau, todėl užsipildžius pasirinktam LP EXPRESS paštomatui, kad jums nereikėtų laukti papildomas kelias dienas, siunta gali būti nukreipiama į artimiausią laisvą LP EXPRESS paštomatą. Siuntos, kurios į užpildytą paštomatą netelpa, gali būti nukreiptos į artimiausią pašto skyrių. Apie pasikeitusią pristatymo vietą klientus informuojame SMS žinute.

LP EXPRESS kurjerių darbo pokyčiai šventiniu laikotarpiu

 • Gruodžio 23 d. siuntų surinkimas iš siuntėjų trumpinamas 1 val.
 • Gruodžio 23 d. iš siuntėjų surinktos siuntos bus pristatomos gavėjams gruodžio 27 d.
 • Gruodžio 26 d. pirmadienį kurjeriai nedirbs.
 • Gruodžio 30 d. iš siuntėjų surinktos siuntos bus pristatomos gavėjams sausio 2 d.

LP EXPRESS paštomatų veiklos pokyčiai šventiniu laikotarpiu

 • Gruodžio 23 d. iš terminalų surinktos siuntos bus pristatytos gavėjams į terminalus gruodžio 27 d.
 • Gruodžio 31 d. iš terminalų surinktos siuntos bus pristatytos gavėjams į terminalus sausio 02 d.
Pašto skyrių ir laiškininkų veiklos pokyčiai šventiniu laikotarpiu

 

Šventinėmis dienomis dirbs tik dalis prekybos centruose esančių pašto skyrių. Su jų darbo laiku galima susipažinti lentelėje. Kiti paštai švenčių dienomis nedirbs. 

Kaip teisingai adresuoti siuntą?

Teisingas gavėjo adreso užrašymas – itin svarbu sklandžiai siuntos kelionei. Reikia rašyti kaip galima aiškiau, nurodyti pilną adresą – nerašyti trumpinių ir pan. Siuntėjų taip pat prašome skirti dėmesio ir teisingam savo paties adreso užrašymui – jis taip pat labai svarbus.

 • Gavėjo asmenvardis ir adresas rašomi dešinės voko / siuntos pusės apačioje, siuntėjo – kairės pusės viršuje.
 • Gatvės, namo ir buto numeriai (tarp jų rašomas brūkšnelis), pašto kodas ir miesto pavadinimas. Pavyzdys: Teisingo laiško adresavimo pavyzdys

Svarbu nurodyti ir gavėjo telefono numerį – siuntai atkeliavus, nurodytu gavėjo telefono numeriu išsiunčiamas pranešimas apie pristatytą siuntą.

Rekomenduojame naudotis Lietuvos pašto savitarna. Formuojant siuntą internetu visi adresai yra tikrinami sistemoje, sistema pasiūlo, kokius adreso laukus būtina užpildyti  – suklysti bus žymiai sunkiau.

Ko siųsti negalima?

Kiekviena šalis, tarp jų ir Lietuva, yra nurodžiusi sąrašą daiktų, kurių negalima į ją siųsti. Prieš siųsdami dovanas ar lauktuves, būtinai pasitikrinkite, ar jas siųsti leidžia konkreti šalis. 

Lietuvoje draudžiamų siųsti daiktų sąrašą rasite ČIA.

Primename, kad už siuntos turinį ir kad jame nebūtų draudžiamų siųsti daiktų atsako siuntėjas. Siuntėjas atsako bei privalo atlyginti nuostolius ir tuo atveju, jei siunčiamos siuntos su pavojingais, draudžiamais daiktais sukelia žalą darbuotojams.

Išvenkite eilių naudodamiesi savitarna

Naudojimasis Lietuvos pašto savitarna gali tapti dideliu palengvinimu šventiniu laikotarpiu. Čia galite lengvai suformuoti siuntą, proceso metu sistema neleis praleisti svarbių adreso dalių, automatiškai pasiūlys užpildyti reikalingus dokumentus, savitarnoje bus galima ir apmokėti siuntimą. Beliks supakuoti siuntą, užklijuoti siuntos lipduką, kurį galima atsispausdinti namuose, darbe ar daugelyje pašto skyrių, ir nunešti siuntą į bet kurį pašto skyrių. Itin svarbus savitarnos privalumas – atėjus į paštą nebereikės stovėti bendroje eilėje, nes kiekviename pašte yra speciali savitarnos zona, kurioje galima palikti siuntas.

Suformuoti savo siuntas galite ČIA.

 

                                                     Jaukių švenčių!