Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Apie tokią dovaną susimąsto retas: užsisakyti siūlo asmeninį pašto ženklą

2024-03-26

Nors siunčiamų popierinių laiškų ir atvirlaiškių kiekiai kasmet mažėja, tačiau susidomėjimas pašto ženklais tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse neblėsta. Tačiau retas žino tai, kad Lietuvoje pašto ženklą lengvai užsisakyti gali kiekvienas norintis – tiek bet kuri įmonė ar organizacija, tiek ir privatus asmuo. 

Anot Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, asmeniniai pašto ženklai, kurių iliustracijas pasirenka patys užsakovai, gali tapti unikaliu ir originaliu suvenyru ir įsimintina dovana. Tokius ženklus jau yra užsisakiusios keliasdešimt Lietuvoje veikiančių įvairių organizacijų, bendrovių ar fizinių asmenų.

„Paprastai kalbant, egzistuoja dveji pašto ženklų tipai. Pirmasis – įprastiniai ženklai, kurių temas kasmet patvirtina speciali Pašto mokos ženklų leidybos komisija. Ji atrenka visai šaliai svarbius objektus, istorinių įvykių minėjimus ar reiškinius, kurie būna atvaizduojami ant kasmet pasirodančių lietuviškų pašto ženklų. Tuo tarpu už asmeninių pašto ženklų leidimą susimoka pats užsakovas, o jo norimas vizualinis sprendimas ir būna atvaizduojamas ant ženklo“, – sako A.Varnienė.

Svarbu pabrėžti, kad abiejų tipų pašto ženklai yra lygiaverčiai ir gali būti naudojami atsiskaitant už laiško, atvirlaiškio ar bet kurios kitos pašto siuntos siuntimą.

Tiesa, asmeniniams pašto ženklams yra keliami tam tikri reikalavimai, ko vaizduoti ant jų nėra galima – pradedant kūriniais be gauto autoriaus leidimo, baigiant vaizdais, kurie pagal teisės aktus laikomi draudžiamais ar įžeidžiančiais. Su visais jais galima susipažinti šiems ženklams skirtame Lietuvos pašto interneto svetainės polapyje

A.Varnienė pažymi, kad asmeninio pašto ženklų gamyba trunka iki 3 mėnesių. Mažiausia tokio ženklo užsakymo kaina siekia 2000 eurų, už ją užsakovas gauna 1000 vnt. pašto ženklų. Kiekvieno asmeninio pašto ženklo nominalas yra 1,00 Eur.

Visus susidomėjusius ir norinčius užsisakyti asmeninį pašto ženklą, Lietuvos paštas kviečia atsiųsti el.laišką adresu manozenklas@post.lt. Šiame laiške reikia pridėti ir norimą asmeninio pašto ženklo projektą.

Buvo naudinga? Dalinkitės: