Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Dovanos Epistolinio rašinio konkurso nugalėtojams – jau pakeliui

2024-06-04

Kaip ir kasmet, Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Neformaliojo Švietimo Agentūra apdovanojo Epistolinio rašinio konkurso nugalėtojus. Jiems išsiųstos atminimo dovanos nuo Lietuvos pašto ir Vilniaus universiteto kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais bei medaliais.

Šiais metais Epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo Lietuvoje organizatoriai sulaukė virš 70 moksleivių laiškų. 2024 metų konkurso tema – „Parašyk laišką ateities kartoms apie pasaulį, kurį tikitės, kad jos paveldės“.

Pirmąją vietą konkurse pelnė Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinė Jurgita Pauliukėnaitė, kurią konsultavo mokytojos Skaidrė Pauliukėnienė ir Nijolė Keraitienė.    

„Kūrybiškas ir tikslus minčių dėstymas laiško forma neretai yra didelių pastangų bei patirties reikalaujantis įgūdis. Todėl nuoširdžiai dėkojame visiems konkurso dalyviams, priėmusiems šį iššūkį ir rašiniuose pademonstravusiems ne tik mokėjimą valdyti žodį, bet ir puikiai atliepti šiųmetį konkurso temą“, – sako Aušrutė Varnienė, Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovė.

Antroji vieta konkurse atiteko Mėtai Dirdaitei (Kėdainių „Ryto“ progimnazija) ir Kornelijai Gaigalaitei (Prienų r. Išlaužo pagrindinė mokyklą).

Trečiąją vietą pelnė Greta Tiškutė (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla), Arminas Žukas (LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija) ir Dominyka Šimkutė (Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija).

Epistolinio rašinio konkursas yra organizuojamas nuo 1971 m. Jį rengia Pasaulinės Pašto Sąjungos (PPS) Tarptautinis Biuras kartu su Jungtinių Tautų Švietimo, Mokslo ir Kultūros Organizacija (UNESCO).

Šis konkursas yra organizuojamas dviem etapais. Pirmiausiai yra išrenkami kiekvienos šalies nugalėtojai. Vėliau jų rašiniai išverčiami į prancūzų arba anglų kalbas ir siunčiami Tarptautinei pašto sąjungai.

Epistolinio rašinio konkurse gali dalyvauti ne vyresni nei 15 metų mokiniai.

Buvo naudinga? Dalinkitės: