Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Išleidžiame pašto ženklą Ukrainos laisvės gynėjimas

2022-05-06

Penktadienį, gegužės 6 d., Lietuvos paštas išleidžia išskirtinį pašto ženklą, skirtą Ukrainos laisvės gynėjams. Pašto ženklo siuntimo kaina – 1 Eur, tačiau pašto ženklo pardavimo kaina yra 2 Eur, 1 Eur nuo pašto ženklo kainos pirkėjas skirs organizacijai VšĮ „Mėlyna ir Geltona“ („Blue / Yellow“). Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

Siekiant išleisti išskirtinį pašto ženklą, Lietuvos paštas organizavo konkursą ir kvietė menininkus kurti pašto ženklo iliustraciją. Konkursą laimėjo kūrybinė agentūra „Autoriai“, pašto ženklą sukūrė dizainerė Eglė Kirlytė. 

„Šiuo metu visos mintys yra apie Ukrainą ir jos žmones, norisi savais būdais išreikšti jai palaikymą. Kadangi mano kalba dažnai yra vizualinė, Lietuvos pašto konkursas paskatino tas mintis realizuoti ir sukurti kažką, kas skirta tik Ukrainai, – sako pašto ženklo autorė E. Kirlytė. – Kartais pagalvoju, kad norėčiau tiesiog visus Ukrainos žmones apkabinti ir pasakyti, kad mes esame kartu su jais, mes viską matome ir norime, kad jie būtų laisvi bei laimingi. Tad simboliškai nusprendžiau vaizduoti apsikabinusius žmones, kurie reprezentuoja ramybę, šilumą bei meilę“.

Laimėtoją E. Kirlytę dalyvauti konkurse paskatino ne tik noras išreikšti paramą Ukrainai, bet ir  agentūros „Autoriai“ palaikymas. „Sulaukus kvietimo iškart buvo aišku, kad mes tikrai skirsime laiko ir dalyvausime. Esame kūrybinė agentūra, turime daugybę kolegų Ukrainoje, tad prisidėti tuo, ką mokame geriausiai, yra būtina“, – sako Monika Mickutė, „Autoriai“ meno vadovė.

Per metus AB Lietuvos paštas išleidžia 20–25 pašto ženklus. Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Bendrovė teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas. 

Buvo naudinga? Dalinkitės: