Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Išrinktas pašto ženklo Ukrainos laisvės gynėjams konkurso laimėtojas

2022-04-20

Pašto ženklas Ukrainos herojams

Lietuvos pašto organizuotą konkursą, kurio metu menininkai buvo kviečiami kurti pašto ženklą, skirtą Ukrainos laisvės gynėjams, laimėjo kūrybinė agentūra „Autoriai“, pašto ženklą sukūrė dizainerė Eglė Kirlytė. Pašto ženkle pavaizduotas dviejų žmonių apsikabinimas simbolizuoja palaikymą Ukrainos žmonėms. Pašto ženklas bus išleistas gegužės 6 d. Įsigyjant šį pašto ženklą dalis lėšų bus skiriama VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“).

„Pašto ženklas yra gražus ir prasmingas žinios skleidimo simbolis. Eglės Kirlytės sukurtas ženklas Ukrainos didvyriams neša Lietuvai ir pasauliui žinią apie Europą krečiantį brutalų Rusijos karą Ukrainoje. Šiuo nedideliu gestu išreiškiame dar vieną didelį mūsų šalies palaikymą broliams ir sesėms šioje kenčiančioje šalyje. Esu Pašto mokos ženklų komisijos pirmininkė ir šis konkursas sulaukė tikrai didelio kūrėjų susidomėjimo“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

„Esame dėkingi visiems konkurse dalyvavusiems kūrėjams – sulaukėme nuostabių darbų, ne tik iš Lietuvos, bet ir Ukrainos menininkų. Tai tik įrodo, kokie esame vieningi ir pasiruošę padėti ukrainiečiams pačiomis įvairiausiomis priemonėmis“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pašto ženklo konkurso laimėtoją, kaip ir įprastai, rinko Pašto mokos ženklų leidybos komisija.

„Šiuo metu visos mintys yra apie Ukrainą ir jos žmones, norisi savais būdais išreikšti jai palaikymą. Kadangi mano kalba dažnai yra vizualinė, Lietuvos pašto konkursas paskatino tas mintis realizuoti ir sukurti kažką, kas skirta tik Ukrainai, – sako pašto ženklo autorė E. Kirlytė. – Kartais pagalvoju, kad norėčiau tiesiog visus Ukrainos žmones apkabinti ir pasakyti, kad mes esame kartu su jais, mes viską matome ir norime, kad jie būtų laisvi bei laimingi. Tad simboliškai nusprendžiau vaizduoti apsikabinusius žmones, kurie reprezentuoja ramybę, šilumą bei meilę“.

Laimėtoją E. Kirlytę dalyvauti konkurse paskatino ne tik noras išreikšti paramą Ukrainai, bet ir  agentūros „Autoriai“ palaikymas. „Sulaukus kvietimo iškart buvo aišku, kad mes tikrai skirsime laiko ir dalyvausime. Esame kūrybinė agentūra, turime daugybę kolegų Ukrainoje, tad prisidėti tuo, ką mokame geriausiai, yra būtina“, – sako Monika Mickutė, „Autoriai“ meno vadovė.

Kaip pašto ženklo konkurso laimėtojams autoriams skiriamas 300 eurų honoraras, šias lėšas agentūra paaukos Ukrainos žmonėms. „Autoriai“ aktyviai prisideda ir prie kitų pagalbos Ukrainai iniciatyvų. Pirmomis karo dienomis agentūra į eterį išleido kvietimą kolegoms, dalintis laisvomis pozicijomis jų agentūrose, kur galėtų startuoti žmonės iš Ukrainos. Šiuo metu šis atviras „Google“ dokumentas tapo visos Europos kūrybinių industrijų laisvų pozicijų dokumentu, jau vyksta bendradarbiavimas, yra ir įdarbintų žmonių rinkodaros, reklamos, komunikacijos srityse.

Be pagrindinio laimėtojo, kurio kūrinys ir spausdinamas pašto ženkle, komisija taip pat išrinko antros bei trečios vietos laimėtojus. Antrosios vietos laimėtojas – kūrėjas iš Kyjivo Aleksandr Nikitiuk. Jo kūrinyje vaizduojama visam pasauliui atpažįstama situacija – Ukrainos ūkininkų traktorius tempiantis rusų karo laivą. Trečioji vieta skirta Giedrei Svaldenytei. Ji savo kūrinyje vaizduoja nacionalinį Ukrainos paukštį – lakštingalą, kuri savo linksma giesme suteikia ukrainiečiams vilties ir tikėjimo.

Lietuvos paštas Ukrainos laisvės gynėjams skirtą pašto ženklą išleis gegužės 6 d. Jo nominalas bus 1 Eur, tačiau paties pašto kaina bus 2 Eur, iš kurių pusė sumos pirkėjas skirs organizacijai VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“). Numatytas pašto ženklo tiražas – 40 tūkst. vienetų.

Buvo naudinga? Dalinkitės: