Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Siųs laiškus šalių lyderiams – „Bayraktar“ pašto ženklas panaudotas kaip vienybės simbolis

2022-06-09

Šiandien prasideda prekyba Lietuvos pašto kartu su „Laisvės TV“ išleistais asmeniniais pašto ženklais, skirtais Ukrainai dovanojamam bepiločiam orlaiviui „Bayraktar“. Ta proga Lietuvos paštas ir „Laisvės TV“ inicijuoja akciją – kviečia panaudoti ką tik išleistą pašto ženklą rašant laiškus šalių lyderiams ir tarptautinių institucijų atstovams. Taip siekiama pasiųsti jiems žinutę-raginimą sekti mažos, bet vieningos šalies pavyzdžiu ir imtis daugiau iniciatyvos prisidedant prie pagalbos Ukrainai. 

Prie akcijos prisijungė ir savo laiškus rašys žurnalistas, rašytojas, visuomenės veikėjas Andrius Tapinas, televizijos ir radijo laidų vedėja, rašytoja, komunikacijos specialistė Viktorija Urbonaitė, „Geležinė lapė“, žurnalistė, redaktorė, laidų vedėja Rita Miliūtė ir kiti.

„Pašto ženklai yra ne tik maži meno kūriniai, įamžinantys įvykius, asmenybes, idėjas. Pati pirminė jų paskirtis – rašyti ir siųsti laiškus, perduoti žinutę. Šia akcija būtent tai ir norime padaryti – perduoti žinutę šalių lyderiams ir tarptautinių institucijų atstovams: jei Lietuvos žmonės gali, galite ir jūs“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Prie akcijos raginami jungtis visi norintys. Nebūtina laišką rašyti pačiam, galima pasinaudoti prie akcijos prisijungusių žymių Lietuvos žmonių tekstais, juos atspausdinus dėti į voką ir užklijavus „Bayraktar“ pašto ženklą išsiųsti. Laišką rekomenduojama rašyti anglų ar adresato šalies kalba.

Išleistas pašto ženklas skirtas įamžinti Lietuvos žmonių vienybę, išreikštą per neeilinę pilietinę iniciatyvą, kurios metu „Laisvės TV“ su Lietuvos gyventojų pagalba vos per 3,5 dienos surinko 5 mln. eurų sumą Ukrainai skirtam bepiločiam orlaiviui. „Laisvės TV“ socialiniuose tinkluose pasidalinta galimo pašto ženklo vizualizacija atkreipė Lietuvos pašto dėmesį ir nuspręsta idėją realizuoti. Pašto ženklo dizainą sukūrė skaitmeninės rinkodaros agentūros „What about“ komanda. 

Pašto ženklu prekiaujama visuose didžiųjų miestų pašto skyriuose ir Lietuvos pašto elektroninėje parduotuvėje. Pirkdamas pašto ženklą pusę sumos pirkėjas skiria organizacijai VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“).

 

Laiškų pavyzdžiai ir galimų adresatų sąrašas:

Geležinės lapės laiškas Vokietijos Kancleriui LT-EN

Ritos Miliūtės laiškas Prancūzijos Prezidentui LT-EN

Viktorijos Urbonaitės Atviras laiškas Prancūzijos Prezidentui LT-EN

Andriaus Tapino laiškai Prancūzijos Prezidentui Emanueliui Makronui ir Vokietijos Kancleriui Olafui Šolcui

Šalių vadovų ir institucijų adresai

Buvo naudinga? Dalinkitės: